spacer image

Basic information
Title Dr the Honourable
Name Conrad LAM Kui-shing
Honours JP
Gender M
Year of birth 1935
Place of birth Hong Kong
   Conrad LAM Kui-shing


Period of LegCo service
9 October 1991 - 31 July 1995 Elected (Geographical Constituency - Kowloon Central)
30 October 1985 - 25 August 1988 Elected (Electoral College - Wong Tai Sin)


Education and professional qualifications
M.B.B.S. (Hong Kong)



Occupation
Medical Practitioner


spacer image