spacer image

基本資料
稱謂 議員
姓名 Francis VENTRIS
勳銜 CB
性別
出生年份 1857年
   Francis VENTRIS


在立法局/立法會服務期間
1916年6月22日 - 1920年12月23日 委任 (當然議員 - General Officer Commanding the Troops in China)
1915年7月17日 - 1916年4月27日 委任 (當然議員 - General Officer Commanding the Troops)




spacer image