spacer image

Basic information
Title The Honourable
Name CHAN Hak-kan
Honours BBS, JP
Gender M
Year of birth 1976
Place of birth Mainland China
   CHAN Hak-kan


Period of LegCo service
1 October 2016 - Elected (Geographical Constituency - New Territories East)
1 October 2012 - 30 September 2016 Elected (Geographical Constituency - New Territories East)
1 October 2008 - 30 September 2012 Elected (Geographical Constituency - New Territories East)


Education and professional qualifications
Bachelor of Social Science (Hons), The Chinese University of Hong Kong
Master of Social Science, The Chinese University of Hong Kong



Occupation
Legislative Council Member


spacer image